Ada Chmielewska-Ciż

adwokat

Zawód adwokata wykonuję ponad 9 lat ze stałą siedzibą w Warszawie. Jestem karnistą, dlatego podejmuję się spraw karnych, także trudnych i o najcięższe czyny...
[Więcej >>>]

Jak mogę Ci pomóc?

Odpowiedzialność za skutek

Ada Chmielewska-Ciż11 września 2019Komentarze (0)

Odpowiedzialność za skutek

Najkrócej rzec ujmując – odpowiedzialność z art. 177 k.k. oparta jest na zasadzie skutku (określone działanie bądź zaniechanie uczestnika ruchu wywołuję czyjąś śmierć, uszkodzenie ciała, rozstrój zdrowia o określonym stopniu). Taka konstrukcja przepisu, niestety, powoduje, że kierujący może odpowiadać także za wskazane skutki wynikające ze zbiegu okoliczności.

Nie oszukujmy się!

Skutki wypadku nie zawsze odpowiadają rozmiarowi zagrożenia wywołanemu na drodze. Mimo to od uczestników ruchu, a zwłaszcza od kierujących pojazdami mechanicznymi, wymaga się rzeczy niemożliwych.

Taka konstrukcja przepisu karnego pociąga za sobą określone konsekwencje dla podejrzanego o spowodowanie wypadku drogowego, ale o tym szczegółowo – w kolejnych wpisach.

***

Poczytaj też:

W czym mogę Ci pomóc?

Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

Jeżeli potrzebujesz indywidualnej płatnej pomocy prawnej, to zapraszam Cię do kontaktu.

Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

Ada Chmielewska-Ciż

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Adwokacka adwokat Ada Chmielewska-Ciż w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Adwokacka adwokat Ada Chmielewska-Ciż w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: