Ada Chmielewska-Ciż

adwokat

Zawód adwokata wykonuję ponad 9 lat ze stałą siedzibą w Warszawie. Jestem karnistą, dlatego podejmuję się spraw karnych, także trudnych i o najcięższe czyny...
[Więcej >>>]

Jak mogę Ci pomóc?

O blogu

Muszę Wam się przyznać, Czytelniku i Czytelniczko, że chciałam być rolnikiem, zostałam przyjęta na psychologię, ale skończyłam studia prawnicze i aplikację adwokacką, skuszona obietnicami Rodziców, że ten kierunek to dobry fundament.

Jak to zwykle w życiu bywa… Rodzice mieli rację.

Zawód adwokata łączy wiele moich zainteresowań, w tym medycyną sądową, psychologią, kryminalistyką oraz kryminologią.

W głębi serca zawsze byłam i będę karnistą, dlatego podejmuję się spraw karnych, także trudnych i o najcięższe czyny.

Dlaczego jednak blog skierowany do sprawców wypadków drogowych?

Złożyło się na to szereg przyczyn, a więc ta, że jako zapalony jeździec i koniarz czasowo zamieniłam żywe konie na mechaniczne i naocznie przekonałam się jak trudny jest żywot kierowcy; także prowadzona przeze mnie jeszcze jako aplikantkę adwokacką po stronie pokrzywdzonych sprawa siedemnastolatki potrąconej śmiertelnie przez kierującego samochodem i widok jej ciała jak szmacianej lalki, z nienaturalnie powykręcanymi kończynami; i wreszcie ta, że wiem, że spowodowanie wypadku drogowego nie wymaga aby jego sprawca był psychopatą, kimś z gruntu złym i niemoralnym.

Przestępstwo przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji może popełnić każdy z Nas. Wystarczy, że jako pieszy wbiegniesz na pasy, idąc ulicą nie oderwiesz wzroku od smartfona, kierując autem na chwilę odwrócisz uwagę od tego co się dzieje na drodze… A jeśli do tego skutkiem będzie śmierć człowieka… łatwo sobie wyobrazić co będzie dalej.

Nietrudno o wyrządzenie krzywdy swoim bliskim, bo przecież wozisz autem swoją rodzinę choćby na wakacje. 

Z natury jestem empatyczna i mam duże doświadczenie zawodowe, uznałam więc, że mogę swoje atuty wykorzystać w walce dla tych, którzy prowadząc zwyczajne i spokojne życie stali się sprawcą cudzego nieszczęścia bądź jest im przypisany czyn, za który nie powinni odpowiadać.

Pamiętaj, że rola adwokata nie zawsze polega na osiągnięciu sukcesu przez uniewinnienie, ale także na zapewnieniu rzetelnego procesu i wymierzeniu sprawcy kary adekwatnej do okoliczności sprawy.

***